Przed nami wyjątkowy czas. Warto zadbać o wystrój domu, ale także o wygląd stołu wigilijnego. To właśnie przygotowania wprowadzają nas w świąteczny nastrój. I to właśnie stół na te kilka dni staje się miejscem rozmów i spotkań. Oczywiście najważniejsi są nasi bliscy, ale przyznacie, że przyjemniej świętuje się w udekorowanym mieszkaniu. Dzisiaj mam dla Ciebie garść inspiracji na niedrogą dekorację stołu wigilijnego.

Zrób to sam!

Jeżeli chcesz poczuć frajdę z dekoracji – wykonaj je sam. Nie jest to konkurs piękności. Liczą się chęci i pomysł. Możesz zaszaleć z dekoracjami lub postawić na minimalizm. Pomyśl o kolorowym obrusie, a jeśli masz piękny drewniany stół możesz z niego zrezygnować. Zadbaj o niecodzienną zastawę i pamiętaj o świecach.

Co zrobić by dekoracje były spójne?

Jednym z moich sposobów jest wybór dwóch kolorów dominujących. Konsekwentnie tworzę takie dodatki lub zakupuję, które są w tych barwach. Jeżeli chcesz aby cały dom był przystrojony w spójny sposób możesz podobnie udekorować choinkę.

Moja minimalistyczna propozycja

Jak wiecie w tym roku królowało boho i inne naturalne dekoracje. Postanowiłam, że mój stół wigilijny będzie się prezentował w podobny sposób. Do dekoracji użyłam gałązek iglaków z ogrodu, szyszek i zastawy rodzinnej. Na krzesłach zawiązałam kokardę ze sznurka – podobnie jak na serwetach. Dekoracja stołu to nie tylko sam stół. Możesz tak jak ja powiesić nad nim drewniane gwiazdy (instrukcję jak je wykonać znajdziesz w poprzednim wpisie), światełka czy jeszcze inną ozdobę. W tym wypadku efekt daje nam piękny drewniany stół wykonany z pasją mimo, że na zamówienie 😉

Przygotowując tekst do tego wpisu znalazłam kilka zdjęć, które mogą być dla Ciebie świetną inspiracją.

Jak widzisz jest to ciekawa i prosta alternatywa tradycji. Propozycja dla osób będących w biegu i ceniących prostotę. Niezależnie od tego jak udekorujesz swój, pamiętaj, że najważniejsze są osoby, z które z Tobą do stołu zasiądą.

Jeżeli szukasz większej dawki inspiracji zapraszam Cię na mój facebook (https://www.facebook.com/Ostatni-Element-1578336145622004/) i instagram (https://www.instagram.com/ostatni_element/)
Zapraszam!😉