fbpx

Aranżacja stołu świątecznego

Przed nami wyjątkowy czas. Warto zadbać o wystrój domu, ale także o wygląd stołu wigilijnego. To przygotowania wprowadzają nas w świąteczny nastrój. Stół na te kilka dni staje się miejscem rozmów i spotkań. Oczywiście najważniejsi są nasi bliscy, ale przyznacie, że przyjemniej świętuje się w udekorowanym mieszkaniu. Dzisiaj mam dla Ciebie garść inspiracji na niedrogą dekorację stołu wigilijnego.

Zrób to sam!

Jeżeli chcesz poczuć frajdę z dekoracji – wykonaj je sam. Nie jest to konkurs piękności. Liczą się chęci i pomysł. Możesz zaszaleć z dekoracjami lub postawić na minimalizm. Pomyśl o kolorowym obrusie, a jeśli masz piękny drewniany stół możesz z niego zrezygnować. Zadbaj o niecodzienną zastawę i pamiętaj o świecach.

Co zrobić by dekoracje były spójne?

Jednym z moich sposobów jest wybór dwóch kolorów dominujących. Konsekwentnie tworzę takie dodatki lub zakupuję, które są w tych barwach. Jeżeli chcesz aby cały dom był przystrojony w spójny sposób możesz podobnie udekorować choinkę.

Obrus czy bez obrusa
Jeszcze nie tak dawno główną dekoracją stołu wigilijnego był biały obrus. Tak też pamiętamy święta u rodziców czy babci. Może być jednak inaczej i równie pięknie, a może nawet lepiej? Zacznijmy od początku możesz zdecydować się na obrus w kolorze. Czerwony, butelkowo zielony czy granat? A może srebrny lub złoty? Musisz pamiętać o jednym jeśli wybierzesz te pierwsze możesz szaleć z dodatkami, przy drugich warto by były stonowane. Bardzo łatwo przesadzić i z elegancji przejść do kiczu. By mieć pewność, że zmierzamy w stronę

Kompozycja czy skromna dekoracja
Z kompozycją kwiatową jest trochę pracy. Jeśli zrelaksuje Cię taka robótka to koniecznie to zrób! Nie każdy jednak dobrze czuje się w pracach manualnych. Kto powiedział, że prac nie można delegować lub po prostu kupić stroika? Nie musisz wszystkiego wykonać samodzielnie, czasem mimo naszych szczerych chęci nie jesteśmy w stanie. Skup się na tym by przygotowania były przyjemne nawet jeśli wszystkie dekoracje zakupisz. Jestem przekonana, że będziesz czerpać radość z dekorowania mieszkania. Pamiętaj, że stół nie musi tonąć w dekoracjach. Czasem to proste i skromne rozwiązania są najbardziej urzekające. Wystarczy ładna serwera, kilka gałązek igliwia, zastawa i niewielki wazon. W sieci znajdziesz wiele bogatych dekoracji, u nas króluje minimalizm.

Przestrzeń nas stołem
Nie tylko stół możesz udekorować. Pomyśl o tym, że przestrzeń powyżej również może grać ważną rolę. Wystarczy nitka i kilka wyciętych z papieru śnieżynek. Ja w tym roku postawię na dekoracje z wykorzystaniem naturalnych materiałów. Mianowicie gałązki iglaków przywiążę do gałęzi, którą następnie przyczepię do lampy. Aby uzupełnić dekorację użyję gwiazdek że sklejki zakupionych na popularnym portalu aukcyjnym. Jeśli potrafisz robić na szydełku namawiam Cię na wykonanie takich ozdób.

Lubimy kiedy jest pięknie. Święta to czas kiedy zwalniamy, możemy skupić się na rzeczach przyjemnych (mimo, że z tyłu głowy plącze się myśl o końcówce roku). Wiele rzeczy możesz wykonać samodzielnie ale też zamówić czy zlecić. W małych kwiaciarniach cena będzie znacznie niższa. Z pewnością pięknie udekorujesz swój dom i stół wigilijny. Pamiętaj jednak, że najważniejsza jest miła atmosfera i obecność najbliższych.

Jeżeli szukasz większej dawki inspiracji zapraszam Cię na mój facebook (https://www.facebook.com/Ostatni-Element-1578336145622004/) i instagram (https://www.instagram.com/ostatni_element/)
Zapraszam!😉

Podziel się swoją opinią

error: Zawartość chroniona.