fbpx

Jak pakować świąteczne prezenty?

 

Już za kilka dni obdarujesz swoich najbliższych prezentami. Miło jest dawać. Zazwyczaj przywiązujemy największą wagę do tego co jest w środku, zapominając o tym jak prezentuje się wizualnie kiedy go wręczamy. Milo jest dostać ciekawy prezent. Każdy z nas nie może się doczekać kiedy dowie się co kryje się w środku. Ale zgodzicie się ze mną, że jeszcze miłej jest otrzymać ciekawie opakowany. Nie musisz posiadać zdolności manualnych.

Minimalistycznie i z klasą

W Święta roi się od ozdób, brokatu i świecidełek. Możesz analogicznie zapakować prezenty. Jeżeli jednak cenisz sobie minimalizm i prostotę, a nie chcesz ulegać modzie na bogato opakowane podarunki wybierz szary bądź biały papier. Do tego sznurek, gałązka iglaka, etykieta i gotowe! Niewielki nakład finansowy, a efekt murowany.

Pakuj prezenty sam!

To nie trudne wydać pieniądze na pudelka, papiery i dodatki. Jest wiele miejsc, w których znajdziesz usługę pakowania prezentów. Ale czy sprawi Ci to taką radość jak samodzielne pakowanie? Z pewnością nie. Jestem przekonana, że Twoi bliscy docenią Twój wysiłek i poczują się wyjątkowo.

Spersonalizowane opakowanie

Również z tego powodu jednokolorowy papier dobrze się sprawdzi. Wybierz dowolny i narysuj na nim coś co lubi osoba, do której ma trafić. Możesz przykleić elementy, które Ci się z nią kojarzą lub po prostu zrobić swój autorki papier świąteczny.

Zrób etykiety

Etykieta to kolejny element, który pokaże jak kreatywną jesteś osobą. Może to być po prostu kawałek papieru z ręcznie narysowaną gałązką, ale także mała ozdoba, która później zawiśnie na choince.

Mogłoby się wydawać, że potrzebujesz na to wszystko bardzo dużo czasu, a tego niestety brakuje w ostatnich dniach przed świętami. Nic bardziej mylnego. Etykiety możesz wykonać wieczorem kiedy szukasz chwili dla siebie. Poproś męża by przyniósł kilka gałązek z ogrodu. Zakładam, że papier do pakowania prezentów masz. Poszukaj ciekawego sznurka (największy wybór jest w sklepach budowlanych), puść świąteczną muzykę, nalej kieliszek wina i do pracy!

Podziel się swoją opinią

error: Zawartość chroniona.