fbpx

Kreatywne rozwiązania z roślinami we wnętrzu

Jesienna aura nie nastraja pozytywnie. Jest szato, buro i ponuro. Brakuje nam słońca, ciepła i zieleni. Z tym ostatnim można sobie poradzić dzięki roślinom domowym. Najczęstsze skojarzenie to poukładane w rzędzie na parapecie. Oczywiście jeśli Ci to opowiada to świetnie, ale mimo wszystko dzisiaj pokażę Ci kilka pomysłów na ich wykorzystanie w nieco inny sposób.

Kwietniki
Możesz zakupić gotowe lub wykonać je samodzielnie. Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych rozwiązań. To od Ciebie zależy na jakie się zdecydujesz. Niestety takie elementy wyposażenia wnętrza potrafią być naprawdę drogie. Nie znaczy to że musisz z czegoś rezygnować. Postaraj się znaleźć sposób na pozyskanie ciekawego stojaka za niewielką cenę. Poszukaj na pchlim targu, aukcji internetowej czy w sieciówce. Czasem niewiele wystarczy by odzyskał drugie życie czy zmieniły się nie do poznania. Z pomocą przyjdzie też bardzo popularne w tej chwili DIY, czyli dekoracje wykonane samodzielnie. Jeśli chcesz wykonac podobne kwietniki do moich będziesz potrzebować: sklejki (moja ma grubość 6 mm), listewek o okrągłym przekroju (kupisz je w każdym markecie budowlanym), cienkich gwoździ, młotka i piły ręcznej no i oczywiście miarki i ołówka. Możesz posiłkować się także rynienką do cięcia. Sklejkę potnij na kawałki w dowolnym rozmiarze, pamiętając o tym, by łączyły się w pary. Jedną część potrzebujesz na podstawę, drugą na blacik. Listewki dotknij na dowolne odcinki. Za pomocą gwoździ i młotka połącz podstawę z listewkami a następnie blacik. GOTOWE! Proste, prawda? Najlepsze jest to, że każdy z użytych elementów kosztuje kilka złotych! Ja swoje Kwietniki latem wykorzystuję jako stoliki kawowe na tarasie, a więc można powiedzieć, że to rozwiązanie wielofunkcyjne😃

Zielona ściana
Z pewnością efektowne i pożądane rozwiązanie. Taka ściana powinna zostać wykonana przez wyspecjalizowaną osobę, ponieważ cały system funkcjonowania, nawożenia i podlewania roślin ma niebagatelne znaczenie. Wymaga sporo uwagi i poświęcenia. Minus – piekielnie drogie. Jeśli więc chorujesz na zieloną ścianę a nie stać Cię na jej wykonanie mam dla Ciebie dobra wiadomość! Możesz wykonać ja samodzielnie bez żadnych systemów i technologii! Pewnie już zauważyłeś, że popularne niegdyś makramy, nazywane też przez niektórych chochołami wracają do łask. Ich wykonanie nie jest związane z żadnym wydatkiem (wystarczy że posiadasz sznurek). W internecie znajdziesz instrukcje na wiele wzorów. Ważne byś przed przystąpieniem do działania miał przygotowaną doniczkę, tak by później zamieściła się w oplocie. Wykonaj kilka dekoracji zakup rośliny, tutaj nie musisz martwić się ich odmianami, ważna jest natomiast sama doniczka. Ja swoje posadziłam w najtańszych glinianych z podstawkami i po czasie okazało się, że rośliny je najbardziej lubią. Kilka haczyków, kołki wkrętarka (jeśli chcesz mocować je w typowym suficie konieczna będzie wiertarka i pomoc kogoś silnego) i możesz zawiesić dekorację. Im więcej makram i roślin tym bardziej okazała ściana. Możesz wykonać ją nawet na środku pomieszczenia w ten sposób dzieląc je na strefy. Pamiętaj także, że makramy mogą mieć różne kolory!

Zielony kąt
To chyba najczęściej spotykane rozwiązanie. Zielony kącik pomogą Ci stworzyć duże jak i mniejsze rośliny, jednak aby efekt był spektakularny pomyśl o przynajmniej dwóch dużych kwiatów. Ciekawie się prezentuje w towarzystwie fotela i małego stolika kawowego oraz lampy. W tym wypadku możesz poszaleć z dekoracyjnymi donicami.

Żywe meble
Masz stare meble? Regał na książki, który chcesz urozmaicić? A może komodę, na którą nie masz pomysłu? Ciekawa jestem czy pomyślałeś o „posadzeniu” roślin w meblach? Oczywiście w niedokładnym tego słowa znaczeniu. Rośliny posadź w donicach i umieść w szufladzie bądź na półce tak by uzyskać wrażenie zarośniętego umeblowania. Zachwyt murowany!

Masz już garść inspiracji i pomysłów. Nie czekaj więc i działaj. Nie daj się jesiennej chandrze. Niestety w porze zimowej i jesiennej mamy wrażenie zmęczenia. Jak powszechnie wiadomo kolory wpływają na nasz nastrój, zielony pomaga się zrelaksować i wycisza. Dodatkowo kwiaty wspomagają proces fotosyntezy i poprawiają jakość powietrza. Same plusy! Trzymam kciuki😃Jeżeli szukasz większej dawki inspiracji zapraszam Cię na mój facebook i instagram 😉

Podziel się swoją opinią

error: Zawartość chroniona.