fbpx

Małe Mieszkanie w bloku. Jak je sprytnie urządzić?

 

 

 

Większość osób, które znam mieszka w bloku. W parze z pierwszym zdaniem idzie często niewielki metraż. Oczywistym jest, że w takim wypadku szukamy rozwiązań, które ułatwią nam codzienne funkcjonowanie. Zastanawiasz się gdzie upchnąć wszystkie rzeczy? Jak pomieścić gości kiedy Ci wpadną z wizytą? Znaleźć kąt dla dziecka, nie wykluczając tym samym strefy tylko dla siebie? Zaplanowanie małej przestrzeni nie jest łatwe, ale jest możliwe! Jeżeli mieszkasz w niewielkim mieszkaniu? Ten artykuł jest dla Ciebie😃

Układ pomieszczeń

Szukając mieszkania warto zwrócić uwagę przede wszystkim na układ pomieszczeń. Jest to chyba najtrudniejsza kwestia jeżeli chodzi o zmiany. W każdym wypadku warto brać tą kwestię pod uwagę. Dlaczego? W wynajmowanym mieszkaniu zapomnij o jakiejkolwiek większej ingerencji. W zakupionym możesz dokonać zmian, jednak lepiej wielu uniknąć i wybrać takie, które w Twojej ocenie wymaga kosmetycznych poprawek. Co za tym idzie? Wydasz mniej pieniędzy na gruntowne zmiany i będziesz mógł wprowadzić się szybciej! Kiedy kupujesz mieszkanie, które jest w trakcie budowy możesz porozumieć się z deweloperem, aby poszedł na pewne ustępstwa. Jeśli jednak, nie ma na rynku nic co spełniałoby Twoje wymogi – warto pomyśleć o kilku trikach, które powinny ułatwić życie.

Duża szafa pomieści wszystko

Można powiedzieć, że w niewielkim mieszkaniu jest na „wagę złota”. Pozwoli przechować wszystkie ubrania, okrycia wierzchnie, galanterię a często nawet posłuży jako schowek gospodarczy. Niestety bardzo często nie ma możliwości na wygospodarowanie przestrzeni na niewielką garderobę czy i inne dodatkowe pomieszczenie. Szafę o wiele łatwiej wkomponować w przestrzeń. Może znajdować się tuż przy wejściu, ale także sypialni czy salonie. Dużym plusem jest możliwość dostosowania jej do swoich potrzeb, dzięki systemowym rozwiązaniom. Producenci posiadają dużą paletę odcieni i materiałów. Fronty szafy możesz dopasować kolorystycznie do ścian tak by szafa stała się niewidoczna, ale także zdecydować się na kontrast lub lustro, które optycznie powiększy przestrzeń.

Wykorzystaj każdy centymetr

Niezwykle ważne jest wykorzystanie każdego centymetra powierzchni. Dokładnie przemyśl czego potrzebujesz w mieszkaniu, a czego nie. Aby ułatwić domownikom funkcjonowanie, wielokrotnie analizuję ich rytm dnia. Myślę o tym co lubią robić w wolnym czasie. Czy jest to rodzina, para czy singiel? Czy dużo gotują? Jeżeli tak – dobrze jest przemyśleć układ kuchni i przeanalizować go pod kątem użytkowania. Czy posiadają pasje, które objawiają się zbieractwem, tworzeniem czy eksponowaniem ulubionego przedmiotu? To wszystko sprawia, że rośnie lista rzeczy, które muszą się zmieścić w mieszkaniu, dlatego równie ważny może okazać się kolejny punkt.

Wielofunkcyjne rozwiązania

Wpływają pozytywnie na jakość życia w niewielkiej przestrzeni. Pozwalają na korzystanie pod kątem wielu zadań jednocześnie. Co ważne możesz korzystać z nich na co dzień, ale mogą się również  okazać nieocenione w trakcie wizyty bliskich. Z pewnością sprawdzi się niski regał na książki w roli siedziska lub składane krzesełka ukryte we frontach szafy. Pomyśl o tym jak maksymalnie wykorzystać dane rozwiązanie.

Rozwiązań na sprytne zagospodarowanie przestrzeni jest wiele. Ważne by szukać tych, które pozwolą na przechowywanie czy pozwolą ukryć kilka funkcji w jednym przedmiocie. Niezależnie jakie z pośród wymienionych sprawdzą się u Ciebie szukaj takich, które ułatwią Ci życie codzienne.

Jeżeli szukasz większej dawki inspiracji zapraszam Cię na mój facebook (https://www.facebook.com/Ostatni-Element-1578336145622004/) i instagram (https://www.instagram.com/ostatni_element/)
Zapraszam!😉

Zdjęcia użyte w artykule pochodzą z serwisu: https://unsplash.com/

Podziel się swoją opinią

error: Zawartość chroniona.