fbpx

Na jakim etapie urządzania mieszkania i budowy domu skorzystać z pomocy projektanta?

Udało się! W końcu realizujesz marzenie o swoim kącie. Po papierkowym szaleństwie (bo zakładam, że takie było) czas na budowę i wykończenie wnętrza. Stwierdzasz, że potrzebujesz pomocy? Jesteś ciekaw jak wygląda współpraca z projektantem? Co możesz na niej zyskać? – wnętrze skrojone na miarę. Na jakim etapie o niej pomyśleć? – jak najszybciej! Dlaczego? Już spieszę z odpowiedzią 😉

Nigdy nie jest za wcześnie!

Pewne rozwiązania wymagają podjęcia decyzji (a często także działań) już na etapie budowy. Jest tak np. w przypadku schodów. Wylewane wymagają wykonania fundamentów, półkowe zaś przygotowania ściany w odpowiedni sposób. Jeżeli pozostawisz tą kwestię deweloperowi, prawdopodobnie wykona je zgodnie z projektem budowlanym. Niestety trudno będzie Ci zmienić tą kwestię, a jeżeli w Twoim przypadku będzie to możliwe z pewnością poniesiesz dodatkowe koszty. Również inne, bardziej wydawałoby się, proste kwestie należy przemyśleć wcześniej. Projektant przedstawi Ci swoje propozycje i pomoże podjąć decyzję. Pamiętaj, że mail czy telefon z zapytaniem o warunki współpracy nic nie kosztuje. Możesz także zapytać jak zazwyczaj wygląda taka usługa.

Po co właściwie wizualizacja?

Często wydaje nam się, że wizualizacja to strata pieniędzy. Jeżeli projektant mówi Ci, że stworzenie jej wymaga trochę czasu – możesz być spokojny, tak to tyle trwa. Dlaczego więc warto o niej pomyśleć? To ona jest w stanie pokazać Ci jak będzie docelowo wyglądało Twoje wnętrze. Na tym etapie zmiany nic nie kosztują. Lepiej wykonać je w „świecie wirtualnym” niż po doprowadzeniu instalacji. Być może stwierdzisz, że zlew przy oknie w Twoim wypadku nie jest dobrą opcją, zabudowa typu cargo jest właśnie dla Ciebie lub, że ciemna kuchnia podoba Ci się bardziej mimo, że byłeś przekonany do jasnej. Pomoże Ci zaplanować przestrzeń nie tylko pod kątem wizualnym, ale także funkcjonalnym. Proces projektowy przebiega sprawniej i pozwala uniknąć nieporozumień, a efekt końcowy jest taki jak sobie wymarzyłeś. To właśnie wizualizacją warto rozpocząć współpracę z projektantem. A następnie podjąć decyzję gdzie powinny znaleźć się instalacje. Obrazki, które przeglądasz czytając ten artykuł to wizualizacje mieszkania dla jednej z moich klientek.

Unikniesz przeróbek i niepotrzebnych zmian

Dzięki planowaniu unikniesz „małych katastrof”, nerwów i nieporozumień z ekipą wykończeniową. Projektant na co dzień mierzy się z podobnymi sytuacjami jak Twoja. Dzięki temu potrafi znaleźć wyjście z okoliczności, a przeszkody zmienić w atuty przestrzeni. Z pewnością zapyta Cię o wiele kwestii zanim jeszcze Pan X rozpocznie prace. Zyskasz porady, wskazówki i czas na podjęcie decyzji, która najpewniej będzie trafniejsza niż w wypadku samodzielnego działania.

A co jeżeli kupiłem gotowe mieszkanie?

Oczywiście w tym wypadku przerabianie większości przestrzeni wiąże się z kosztami. Jeżeli chcesz je ponieść – możesz to zrobić. Pamiętaj jednak, że są kwestie, których nie zmienisz np. piony, ściany konstrukcyjne, wysokość pomieszczeń itp. Jeśli zaś należysz do osób, które chcą tego uniknąć, czekają Cię pewne kompromisy i dostosowanie do wykonanych już rozwiązań. Projektant pomoże Ci z przeszkód zrobić atuty, wskaże co będzie praktyczne a co nie. Z pewnością każdy centymetr Twojego wnętrza będzie dobrze wykorzystany!

Zamieszkasz w wymarzonym wnętrzu 😉

Jak to się dzieje? Oglądasz czasopisma, szukasz inspiracji. Urządzanie wnętrza wydaje się takie proste. Jednak kiedy próbujesz zrobić to sam nie wychodzi tak jak oczekiwałeś? Z pewnością nie jesteś jedyny. Każde wnętrze jest inne i wymaga innych rozwiązań. Nie martw się, nikt nie narzuci Ci swojej wizji. Jedynie zaproponuje swój punkt widzenia, który później przedyskutujecie i dojdziecie do idealnego rozwiązania. A Ty zamieszkasz w wymarzonym wnętrzu!

Jeżeli szukasz większej dawki inspiracji zapraszam Cię na mój facebook (https://www.facebook.com/Ostatni-Element-1578336145622004/) i instagram (https://www.instagram.com/ostatni_element/)
Zapraszam!😉

Podziel się swoją opinią

error: Zawartość chroniona.