fbpx

Przestrzeń pierwszoklasisty

miejsce nauki, zabawy i odpoczynku

Kiedy dziecko zaczyna przygodę ze szkołą wielu rodziców decyduje się na stworzenie dla niego pokoju z prawdziwego zdarzenia. W tym wypadku nie było inaczej. Pokój miał służyć zabawie, nauce oraz ma być miejscem odpoczynku. Projekt był dużym wyzwaniem pod każdym względem. Jest przechodni – a więc znajdują się tutaj dwa otwory drzwiowe. Dodatkowo sprawę utrudnia okno i skos. Na każdej ścianie mamy przeszkodę – co sprawia, że układ pomieszczenia jest mało funkcjonalny. Kolejne ograniczenie to budżet narzucony przez inwestora, a w zakresie prac remontowych znajdowała się wymiana izolacji dachowej.

Osobą decyzyjną do do charakteru pomieszczenia, był Gabryś, który pozazdrościł Igorowi – pokój pięciolatka. Marzył o miejscu z klimatem motoryzacyjnym, chyba jak większość chłopców w tym wieku. Postawiliśmy na szare ściany i neutralną kolorystykę podłogi oraz mebli. Podobnie jak w poprzedniej realizacji – nie mogło zabraknąć fototapety z samochodem wyścigowym. Całość uzupełniają ciekawe dodatki w postaci znaków drogowych, a w celu zaakcentowania skosów użyliśmy taśmy budowlanej.

Jak udało nam się pogodzić funkcjonalność, budżet oraz fakt gruntownego remontu? Zasady, którymi kierowaliśmy się znajdziecie w artykule na blogu. A tym czasem przedstawiamy Wam efekt końcowy realizacji.

error: Zawartość chroniona.