fbpx

Świąteczne dekoracje za grosze!

 

Grudzień to czas, kiedy w pośpiechu załatwiamy wszystko czego nie zdążyliśmy zrobić wcześniej. Ale nie tylko. To także czas spędzony w gronie najbliższych. Warto wzbogacić go o ciekawy wystrój. Niestety dekoracje potrafią kosztować krocie. Dlatego mam dla Ciebie propozycję dekoracji, które możesz wykonać sam i to niskim kosztem! Ciekawy? To zapraszam do lektury 😉

 

Drewniana choinka

Bardzo prosta i szybka w wykonaniu. Listewki (metrowe) zakupiłam w Castoramie. Koszt to ok 16 zł. Sznurek – Mrówka (3,50 zł). Drewniane ozdoby zakupiłam rok wcześniej. Jeżeli Twoja pociecha marzy o swoim drzewku jest to świetna propozycja. Z pewnością z dużym entuzjazmem będzie uczestniczyć w jej tworzeniu 😉

 

Choinka filcowa

W pewnością większość rzeczy potrzebnych do jej wykonania posiadasz w domu. A więc koszt jest niezwykle niski. Ja do wykonania choinki użyłam filcu, ale nie jest to konieczne. Możesz wykorzystać tkaninę, która od dłuższego czasu zalega w szufladzie, trochę waty i gałązkę znalezioną na podwórku.

 

Drewniane gwiazdy

Chyba jedna z najprostszych dekoracji świątecznych. Do jej wykonania możesz użyć listewek o dowolnym przekroju, pamiętaj jednak by nie były zbyt grube. Możesz je zawiesić lub umieścić na ścianie. Ciekawie prezentują się w towarzystwie.

Gwiazdy papierowe

To propozycja dla osób, które lubią zabawę papierem. Do zrealizowania tego zadania potrzebujesz kolorowych kartoników, może to być gruby papier do pakowania prezentów. Gwiazdy ciekawie prezentują się w grupie. Myślę, że dobrą instrukcję znajdziecie na blogu Kasi Ogórek http://www.twojediy.pl/gwiazda-z-papieru-diy/

 

Skrzaty

Czy w Twoje dziecko i mąż ciągle niszczą skarpetki? Witaj w klubie. Wydawałoby się, że nie pozostaje nic innego tylko wyrzucić je do kosza. Ale ja mam na nie pomysł! Co powiesz na świąteczne skrzaty?

Wianki

To chyba najbardziej znana i można chyba powiedzieć tradycyjna ozdoba każdego domu. Ja w tym roku postawiłam na kilka wianków. Do tego wystarczą lampki i dekoracja robi wrażenie. Koniecznie zobacz jak wygląda to u mnie i działaj! Miłej zabawy!

Jeżeli szukasz większej dawki inspiracji zapraszam Cię na mój facebook (https://www.facebook.com/Ostatni-Element-1578336145622004/) i instagram (https://www.instagram.com/ostatni_element/)
Zapraszam!😉

4 komentarze

Dołącz do dyskusji i opowiedzieć nam swoją opinię.

Alicja Kowalczykodpowiedz
10 grudnia 2018 o 11:36

Szkoda, że jestem manualną sierotką, bo z chęcią bym spróbowała 🙂

Kalina Droździokodpowiedz
5 stycznia 2019 o 00:42
– Odpowiedz na: Alicja Kowalczyk

Myślę, że dałaby Pani radę😉 proszę spróbować i dać znać!

Michałodpowiedz
10 grudnia 2018 o 15:06

Z tą drewnianą choinką spadła mi Pani z nieba 🙂 Jadę na zakupy i zaczynam konstruować. Dam znać jak poszło 😉

Kalina Droździokodpowiedz
10 grudnia 2018 o 15:10
– Odpowiedz na: Michał

Miłej zabawy! 😉 proszę o podesłanie zdjęć z efektami pracy 😀

Dodaj komentarz

error: Zawartość chroniona.