fbpx

Twój ulubiony mebel nie pasuje do wnętrza?

Udało Ci się namówić męża na remont. W końcu! Pomalował ściany, położył panele, a za kilka dni powinna przyjechać nowa sofa. Żona szuka dodatków i zastanawia się jak ustawić meble. Wszystko do siebie pasuje, wnętrze jest takie jak to sobie zaplanowaliście. Świetnie! Kiedy zaczynacie wszystko ustawiać we wnętrzu okazuje się, że Wasz ulubiony mebel pasuje jak pięść do oka. Nie chcesz z niego rezygnować. Co możesz w tej sytuacji zrobić?

Pomysł na zmianę

Od tego powinieneś zacząć. Nie działaj bez planu. Dobrze przemyśl co chcesz zrobić, ponieważ w wielu wypadkach może być trudno wrócić do punktu wyjścia.

Zastanów się co możesz zrobić by Twój fotel wyglądał lepiej. Zapewne przyda mu się nowe obicie. Wybierz tkaninę, która będzie pasowała do wnętrza, ale także do charakteru mebla. Nóżki i podłokietniki możesz pomalować na ciekawy kolor lub tylko odświeżyć obecny.

Ciężka drewniana witryna może stać się elegancką biblioteczką. Często wystarczy zmienić gałki, część pomalować, część potraktować bezbarwnym lakierem. Jeżeli szukasz bezpiecznego rozwiązania pomaluj go na taki sam kolor jak ściana. Jest to mój sprawdzony trik, który zawsze działa. Dzięki temu stanie się idealnym tłem dla książek.

Na blat stolika możesz nanieść ciekawy wzór, dodać miejsce na gazety, zmienić nóżki. Ile osób tyle pomysłów. Pamiętaj, że wystarczy mieć koncepcję i ją zrealizować! Metamorfoza to najlepszy sposób by mebel pasował do wnętrza.

Możesz zrobić to sam lub komuś zlecić

Metamorfozę w wielu wypadkach jesteś w stanie wykonać sam, a przynajmniej jej część. Plusem jest to, że zachowasz przedmiot, do którego masz sentyment, będziesz mieć satysfakcję z tego do udało Ci się zrobić, a dodatkowo wydasz mniej pieniędzy. Jeśli jednak z jakiegoś powodu wolisz powierzyć to fachowcowi, musisz przekazać mu w bardzo jasny sposób konkretną wizję. Każdy z nas jest inny i rozumie na swój sposób. Najprościej będzie wydrukować zdjęcie mebla i zaznaczyć co ma pomalować np na niebiesko, a co na biało. Co obić, a co nie. Unikniesz rozczarowania a mebel będzie taki jak to sobie zaplanowałeś.

Jeden mebel w odważnym kolorze

To kolejny trik, który zawsze działa. Jeżeli Twoje wnętrze jest stonowane możesz zadziałać kolorem. Zastosuj jeden, ale odważny. Na neutralnym tle będzie wyglądał fantastycznie.

Nie masz pomysłu?

Obecnie jest dostępnych wiele materiałów dotyczących odnawiania mebli. Masz masę źródeł, w których możesz szukać inspiracji. Ja osobiście polecam blogi oraz programy telewizyjne. Tam najczęściej pokazane jest w jaki sposób wykonać taką zmianę lub podane są przydatne wskazówki. Źródłem ciekawych pomysłów jest również instagram (korzystając z okazji zapraszam Was na mój – https://www.instagram.com/ostatni_element/) czy pinterest. Jednak w tym wypadku sami będziecie musieli dojść do tego w jaki sposób coś zostało wykonane. Ciekawym źródłem pomysłów może być także rozmowa.

Jeżeli chciałbyś aby ktoś podsunął Ci kilka rozwiązań zostaw komentarz – podyskutujemy 😉, a jeżeli masz już swoją wizję to po prostu działaj. Samo się nie zrobi! I koniecznie pochwal się efektami!

Zdjęcia użyte w artykule pochodzą z serwisu: https://unsplash.com/

Podziel się swoją opinią

error: Zawartość chroniona.