fbpx

Salon pod chmurami – czy to jest praktyczne?

 

Balkon czy taras jest miejscem relaksu. Każdy z nas chciałby, żeby wyglądało jak najlepiej – szczególnie gdy w grę wchodzą spotkania z najbliższym. Przecież tutaj latem spędzamy możliwie jak najwięcej czasu. Warto więc poświęcić dłuższą chwilę by ta przestrzeń sprawiała Ci przyjemność i dała możliwość pochwalenia się swoją pracą. Aby ułatwić Ci zadanie pokażę Ci przykładową realizację, ale zanim to nastąpi udzielę kilka, mam nadzieję, pomocnych wskazówek.

Zadbaj u wygodne miejsce do siedzenia

Może to być kanapa wykonana z palet, zestaw mebli zakupiony w sklepie – to nie ma znaczenia. Postaraj się o to by były wygodne i pozwalały na spędzanie dużej ilości czasu na świeżym powietrzu. Świetnie sprawdzą się tutaj poduchy, które nie dość, że dodają przytulności to jeszcze poprawiają komfort siedzenia. Nie martw się, że namokną na deszczu czy psiak postanowi się nimi pobawić. Są to rzeczy, które możesz szybko i niedużym kosztem wymienić na nowe. Latem jest gorąco, a więc szybko wyschną. Jeżeli mimo to chcesz uniknąć zniszczeń pomyśl o schowku w kanapie czy stoliku – skrzyni. Takie rozwiązanie pozwoli Ci uchronić je przed warunkami atmosferycznymi. Rozłożenie poduch zajmie Ci chwilę. Możesz pomyśleć również o wiszącym kokonie czy huśtawce. Doda oryginalnego charakteru.

Tkaniny

Nie będzie to niczym odkrywczym jeżeli napiszę, że to tkaniny dodają przytulności. Pomyśl o zasłonach – jeżeli podchodzisz do sprawy ekonomicznie możesz uszyć je sam lub zanieść do pobliskiej krawcowej. W IKEI znajdziesz wiele ciekawych materiałów w korzystnej cenie. Do poniższej realizacji została użyta najtańsza tkanina dostępna we wskazanej sieciówce. Pamiętaj by zasłony nie opierały się na posadzce, warto by były krótsze o kilka centymetrów – dzięki temu unikniesz plam.

Dywan

Wydawałoby się, że nie jest to odpowiednie miejsce dla dywanu. Jednak od jakiegoś czasu na rynku dostępne są takie, które przystosowane są do użytku zewnętrznego. Są tkane na płasko, więc posłużą dłużej niż tradycyjny. Producent zapewnia, że materiał jest odporny na deszcz, słońce, śnieg i zabrudzenia.

Zadaszenie

Jeżeli twój balkon czy taras nie ma zadaszenia możesz użyć tradycyjnego parasola albo podejść do tematu w bardziej oryginalny sposób. My zastosowaliśmy płócienne żagle, które zostały odpowiednio zaimpregnowane przez producenta. Dzięki temu chronią nie tylko przed słońcem ale także deszczem. Dużym plusem jest możliwość tworzenia różnych kombinacji – możesz użyć kilku i zdecydować w jaki sposób je zawiesisz.

Rośliny

Zadbaj by w przestrzeni znalazły rośliny. Pamiętaj o tym, że nie każde lubią promienie słoneczne. Te preferujące zacieniony kąt – uzyskają go dzięki zadaszeniu. Rośliny możesz wykorzystać do podziału przestrzeni np. na relaksacyjną i jadalnianą. Możesz je umieścić w ciekawych przedmiotach – nie zawsze musi to być donica. Sprawi to, że miejsce zyska niepowtarzalny charakter, a Ty będziesz mógł się pochwalić swoją pomysłowością.

Jak widzisz aranżacja tarasu nie zawsze musi się wiązać z wysokimi kosztami. Wiele rzeczy możesz wykonać samodzielnie. Bądź więc kreatywny i nie bój się realizować swoich pomysłów. Do dzieła! Jeżeli masz pytania zostaw je w komentarzu, w pewnością odpowiem. Więcej zdjęć znajdziesz tutaj TARAS 

Jeżeli szukasz większej dawki inspiracji zapraszam Cię na mój facebook i instagram 😉

Podziel się swoją opinią

error: Zawartość chroniona.