fbpx

Dodatki – jak bardzo potrafią odmienić wnętrze?

Masz wrażenie, że wszędzie przewijają się obrazki pięknych wnętrz i idealnych Pań domu? Też tak mam. Zamiast denerwować się, że po raz kolejny widzę Panią X w designerskiej przestrzeni myślę co mogę zrobić ze swoją by wyglądała ciekawiej. Nawet jako projektant szukam inspiracji, przeglądam katalogi, czasopisma czy media społecznościowe. Pomysły nie przyjdą same do głowy. Czasem trzeba trochę rozbudzić swoją kreatywność. Co więc zrobić by wnętrze wyglądało niczym z katalogu nie angażując w to dużej ilości pieniędzy?

Pokaż swoje pasje

Z pewnością masz jakieś zainteresowania. Postaraj się pokazać je we wnętrzu. Nawet kask czy torba listonosza może być czymś ciekawym. Przygotuj na nie miejsce, wyeksponuj. Nie zapominaj, że wiele rzeczy możesz wykonać własnoręcznie.

Szukaj na targach staroci i aukcjach internetowych

Te pierwsze są organizacje praktycznie w każdym większym mieście. Wyjazd jest kwestią motywacji. Przygotuj się na to, że nie od razu znajdziesz coś odpowiedniego. Jeśli należysz do tych leniwych, którzy wolą poszukiwać ciekawych przedmiotów na wygodnej kanapie z kubkiem kawy to odplalaj przeglądarkę i szukaj! Pamiętaj, że część rzeczy może wymagać renowacji, ponieważ nie wszystkie są nowe. Najczęściej jest to duży atut, ponieważ są niepowtarzalne, a przy odnawianiu możesz dodać coś od siebie.

Szukaj nietypowych rozwiązań

Często o tym piszę, ale zrobię to po raz kolejny. Zmieniaj przeznaczenie przedmiotów, łącz je z innymi. Komodę możesz wstawić do łazienki, stojak na kapelusze do sypialni, a z regału w salonie siedzisko. Urządzanie wnętrza potraktuj to jako zabawę! A zaskoczą Cię efekty.

Dodatki, dodatki – nie znoszę mnóstwa bibelotów w mieszkaniu!

Każdy z nas ma inne poczucie estetyki. To co podoba się mi niekoniecznie musi podobać się Tobie. Wyobraź sobie wnętrze, w którym znajdują się tylko i wyłącznie meble. Bez zasłon, roślin czy obrazów na ścianie. Może znajdzie się osoba, której odpowiada takie rozwiązanie, ale z pewnością większość nas lubi kiedy w domu są zdjęcia, pamiątki. Nie chodzi o to by na każdej komodzie stały figurki. Często wystarczy jeden element, by mieszkanie zyskało charakter.

Zmieniaj je dowoli

Denerwuje Cię, że Twój salon od kilku lat wygląda tak samo? Nie musisz od razu przeprowadzać remontu. Pomyśl o tym by zmieniać dekoracje co porę roku. Dzięki temu przestrzeń nie będzie Ci się szybko nudzić i zaoszczędzisz pieniądze na większą zmianę.

Jeżeli szukasz większej dawki inspiracji zapraszam Cię na mój facebook (https://www.facebook.com/Ostatni-Element-1578336145622004/) i instagram (https://www.instagram.com/ostatni_element/)
Zapraszam!😉

Zdjęcia użyte w artykule pochodzą z serwisu: https://unsplash.com/

Podziel się swoją opinią

error: Zawartość chroniona.