fbpx

Gadżety domowe, które ułatwiają życie.

Chyba każdy z Nas lubi w swoim życiu wygodę i wszelkiego rodzaju ułatwienia. Dodając do tego magię swoich czterech kątów robi nam się zestaw wręcz idealny, czyli wygodne życie w swoim domu. Cyba nikt nie poważy tezy, że GADŻETY SPRAWIAJĄ, ŻE NASZE ŻYCIE JEST LEPSZE. W prasie lub poradnikach internetowych można znaleźć wiele artykułów, sponsorowanych lub nie, na temat rozwiązań poprawiających codzienne korzystanie z domu. Oto 5 moich propozycji MUST HAVE dla każdego, kto chciałby korzystać z wynalazków ułatwiających i umilających życie codzienne.

 1. BEZPIECZEŃSTWO – czyli inteligentny dom

Inteligentny dom jest tak naprawdę zbiorem popularnych i powszechnie znanych urządzeń, połączonych w jeden zintegrowany system. Finalna liczba podłączonych instalacji oraz zakres ich funkcji zależy tylko od Ciebie. Wybór jest spory i możesz wybierać spośród pojedynczych urządzeń (na przykład: kamera, czujnik bezprzewodowy, sensor na drzwi lub okno, żarówka LED z wi-fi), jak i gotowych zestawów (złożonych z kilku kamer i stacji kontrolnej albo kamery, czujnika ruchu i adaptera Smart Plug). Co ciekawe, inteligentny dom skonfigurujesz na swój własny, autorski sposób. Oznacza to, że pracę każdego modułu dopasujesz do swojego stylu życia, przyzwyczajeń czy godzin pracy.

W mieszkaniach lepiej sprawdzi się bezprzewodowa instalacja. Zarówno w nowych jak i już zamieszkałych, ponieważ wszelkie przemeblowania nie będą stanowiły żadnego problemu. Nie wymaga naruszania ścian ani prowadzenia kabli, które wyglądałyby nieestetycznie. System bezprzewodowy zamontujesz zarówno w nowiutkim bloku od dewelopera, jak i kamienicy pamiętającej początki poprzedniego ustroju. Co więcej, możesz go dowolnie modyfikować. Jeśli uznasz, że w tym miejscu kamera nie daje Ci 100% widoczności, po prostu przestaw ją w inne miejsce. Systemy bezprzewodowe dają się też łatwo transportować, a to szczególnie ważne, jeśli wynajmujesz mieszkanie albo Twoja praca wiąże się z częstymi przeprowadzkami.

Inteligentny dom, jako instalacja, odgrywa potrójną rolę:

  • Podnosi bezpieczeństwo w domu lub w mieszkaniu;
  • Umożliwia monitorowanie tego, co dzieje się pod Twoją nieobecność;
  • Pozwala zminimalizować koszty związane z awariami, włamaniem lub kradzieżą.

 

 2.  WYGODA – czyli koniec z za krótkim kablem zasilającym – RUCHOME GNIAZDKO

Kupiłeś mieszkanie na rynku wtórym i masz ograniczone możliwości przerobienia instalacji elektrycznej i dodania kilku dodatkowych gniazdek? Przypomnij sobie ile razy zbyt krótki kabel od suszarki doprowadził Cię do szału. I jaki był tego efekt? Naderwane gniazdko, a w najlepszym wypadku nieco gorszy humor. Rozwiązanie okazuje się być bardzo proste, a w dodatku estetyczne. Ruchoma wtyczka wyciągana ze ściany powinna na dobre zastąpić swoją tradycyjną wersję! Dzisiaj praktycznie wszystko potrzebuje zasilania elektrycznego, więc może warto wymienić gniazdko na takie z wbudowanym przedłużaczem.

 

 3. PORZĄDEK – czyli koniec z wszędobylskimi zabawkami i klockami – MATA DO ZABAWY

Dzieci! Mam wrażenie, że im bardziej je kochamy, tym bardziej one bałaganią. Przecież jeden zestaw klocków LEGO® to tylko kilkadziesiąt małych, plastikowych dziobaków, które rozrzucone po pokoju naszej pociech lub salonie tylko czekają aby wbić się w naszą stopę. Teraz jednak możemy być sprytniejsi. Specjalna mata, z pogrubioną krawędzią, składająca się niczym plecak na letni piknik w Borach Tucholskich, idealnie wydziela przestrzeń zabawy oraz w szybki sposób pozwala zapomnieć, że przed chwilą na dywanie miały miejsce zawody małych konstruktorów.

 4. Coś dla ciągłych POSZUKIWACZY

Czy każdego poranka czujesz się niczym Indiana Jones? Mam tak samo! I zawsze to samo pytanie: Kochanie, widziałeś moje klucze? J Od teraz Twoje życie się zmieni! Zagubione klucze to zmora wszystkich ludzi. Jednak do czasu, aż zostaną wyeliminowane przez nowoczesne urządzenia, które je zastąpią, musimy jakoś radzić sobie z tym problemem. Właśnie dlatego powstały gadżety, które pozwalają je szybko i sprawnie zlokalizować. Lokalizatory kluczy działają w różny sposób. Część z nich pozwala na dźwiękowe lokalizowanie wszystkich dopiętych do breloków elementów. Inne łączą się ze smartfonem i zaczynają dzwonić, gdy za bardzo się od niego oddalą. Można je również wykorzystać do pilnowania wolno biegającego kota lub psa albo nawet dziecka podczas wizyty w centrum handlowym. Lokalizator kluczy przyda się, jeśli bez przerwy coś gubisz albo po prostu chcesz zapewnić bezpieczeństwo swoim dzieciom lub pupilom.

 5. CZYSTE OKNA – łatwy sposób na osiągnięcia stanu idealnego.

Nowoczesną ściereczkę z microfibry czy, za radą babci, wodą z octem i polerką z gazety? Wiosenne i przedświąteczne porządki zazwyczaj kojarzą się z koniecznością umycia okien w całym domu. Teraz już nie musisz się zastanawiać, w jaki sposób osiągnąć efekt bliski ideału. Jeżeli nie lubisz i nie chcesz tracić czasu na skrupulatne czyszczenie i polerowanie przeszkleń jest rozwiązanie. Powstały specjalnie przystosowane do tego zadania roboty. To nieduże urządzenia wyposażone w system czyszczący, silnik próżniowy oraz czujnik żyroskopowy, który kontroluje jego ruchy. Urządzenie szczególnie docenią zwolennicy dużych okien, aczkolwiek robot doskonale umyje również inne płaskie powierzchnie, jak kabiny prysznicowe czy śliskie płytki. Gadżetem z tej samej dziedziny jest Grillbot wyręczający z bardzo uciążliwej czynności jaką jest czyszczenie grilla. System trzech mosiężnych szczotek zapewnia precyzyjne czyszczenie każdego rodzaju rusztu docierając do najgłębszych zakamarków.

Funkcjonalne gadżety warto wykorzystywać przede wszystkim po to, by uprzyjemnić codzienne chwile, zarówno w czasie obowiązków, jak i relaksu. Powyższe rozwiązania z pewnością są warte uwagi. Pomyśl o tym co na dłuższą metę będzie pomocne. Jeżeli myślisz, że wiąże się to z ogromnym wydatkiem – możesz nie mieć racji. Przecież pytanie nic nie kosztuje. Być może w rozwiązanie, które Cię interesuje nie będzie wcale takie drogie! Czasem warto zakupić tańsze meble czy dekoracje, a zainwestować w coś „ważniejszego”. Te drugie możesz przecież wymienić kiedy będzie Cię stać na lepsze. Niestety części systemów nie jesteś w stanie zainstalować w wykończonym budynku lub będzie dużo większy koszt niż w wypadku domu w stanie deweloperskim. Mam nadzieję, że rozważysz moje propozycje, tak by choć trochę ułatwić sobie codzienne życie. Pamiętaj, że dom ma być Twoim pomocnikiem!

Jeżeli szukasz większej dawki inspiracji zapraszam Cię na mój facebook i instagram 😉

3 komentarze

Dołącz do dyskusji i opowiedzieć nam swoją opinię.

Paweł Guliwerodpowiedz
15 marca 2019 o 09:31

O niektórych gadżetach nawet nie miałem pojęcia i przyznaję się do tego bez bicia 😀 Człowiek uczy się przez całe życie 🙂

Kalina Droździokodpowiedz
15 marca 2019 o 11:17
– Odpowiedz na: Paweł Guliwer

Cieszę się, że mój artykuł okazał się pomocny😆 proszę się rozgościć na dłużej😉

Kalina Droździokodpowiedz
13 listopada 2021 o 14:05

Dziękuję za miłe słowa! Proszę się rozgościć 🙂

Dodaj komentarz

error: Zawartość chroniona.