fbpx

Garderoba – czy to luksus na dla osób mających duże mieszkanie?

 

 

 

 

 

Wielu z nas marzy o dużej, pięknej garderobie. Niestety realia są takie, że większość zamieszkuje niewielkie mieszkanie, w którym trudno o miejsce na kolejne pomieszczenie. Jeżeli już takie posiadamy wolimy je poświęcić na pokój dla dziecka czy miejsce do pracy. Odmawiamy sobie czegoś dla dobra ogółu. Mam dla Ciebie dobrą wiadomość! Nawet w nimi mieszkaniu jesteś w stanie wygospodarować kąt przeznaczony na ubrania.

Sypialnia i garderoba w jednym pomieszczeniu?

Na garderobę nie musisz poświęcać całego odrębnego pomieszczenia. Coraz bardziej popularne stają się rozwiązania, które łączą funkcję dwóch pomieszczeń – łazienka otwarta na sypialnię. Dlaczego by nie zrobić tego samego z garderobą? Wystarczy w ciekawy sposób podzielić pomieszczenie: za pomocą koloru – tak jak zrobiłam to ja w jednym ze swoich projektów, przepierzenia czy też szklanych drzwi. Możesz pomyśleć o oryginalnej tapecie, drewnie czy zróżnicowanych tkaninach.

Szukaj ciekawych rozwiązań!

Nie bój się szukać inspiracji. Nawet jeżeli coś wydaje Ci się trudne do wykonania czy wymaga większego budżetu. Nie rezygnuj! Pomyśl co możesz zrobić taniej – część elementów możesz zmienić, a część dodać. Tak jest lepiej i ciekawiej. Wymyślisz coś skrojonego na miarę swoich potrzeb. Często to właśnie na pozór niemożliwe do zrealizowania rozwiązania popychają nas do stworzenia czegoś naprawdę oryginalnego, a przy okazji pozwalają na pokazanie swoich upodobań.

Wykorzystaj wnękę!

W Twoim wnętrzu znajdują się wnęki? Wykorzystaj je! Nawet jeśli nie są zbyt głębokie. Zabudowa jest na to najlepszym sposobem. Szafa pomieści wszystko czego potrzebujesz. A samo rozwiązanie pociągnie za sobą wiele korzyści. Pomieszczenie powiększy się optycznie. Wykorzystasz każdy centymetr powierzchni. Wprowadzisz ład i uspokoisz przestrzeń.

Zadbaj o wygląd szafy!

Nie zapominaj o tym by szafa wyglądała elegancko. Niezależnie od tego w jakim stylu będzie urządzone wnętrze, ma stać się częścią pokazującą Twój charakter. Pomyśl o niej jak o elemencie wprowadzającym design do Twojej sypialni. O tym jakie fronty wybrać. Pełne, transparentne czy całkowicie z nich zrezygnować?

Jeżeli chodzi o same ubrania to namawiam Cię na fronty pełne. Nawet bardzo starając się o zachowanie porządku będziesz miał wrażenie bałaganu.

Fronty transparentne świetnie sprawdzą się w sytuacji dodatków – uchronią je przed ewentualnymi zabrudzeniami, a przy okazji wyglądają schludniej niż w przypadku odzieży.

Otwarte półki to wersja dla odważnych. Wymaga częstszego sprzątania i pielęgnacji przechowywanych przedmiotów.

Moja propozycja?

Wizualizacje, które masz okazję zobaczyć w tym wpisie są mojego autorstwa. Chciałabym Cię przekonać do tego, że za pomocą koloru, oświetlenia i materiałów jesteś w stanie w jednym pomieszczeniu zaaranżować sypialnię i garderobę. Co ważne, rozwiązanie jest funkcjonalne, a przy okazji nieszablonowe. Drewno łączy obie przestrzenie, a akcent kolorystyczny sugeruje podział. Wnętrze jest jasne a przy tym ma swój charakter. A wszystko na 17 m2!

Obecnie na rynku jest dostępnych wiele rozwiązań. To jak będzie wyglądała Twoja garderoba zależy tylko od Ciebie i Twoich pomysłów. Pamiętaj, że nie musisz posiadać dużych funduszy i domu z ogrodem, by móc pozwolić sobie na odrobinę luksusu. Wystarczy niewielka przestrzeń i ciekawy pomysł!

 

 

Jeżeli szukasz większej dawki inspiracji zapraszam Cię na mój facebook (https://www.facebook.com/Ostatni-Element-1578336145622004/) i instagram (https://www.instagram.com/ostatni_element/)
Zapraszam!😉

Podziel się swoją opinią

error: Zawartość chroniona.