fbpx

INSPIRACJE – GDZIE WARTO ICH SZUKAĆ?

Kalendarz i temperatura wskazują na to, że mamy wiosnę. Jak powszechnie wiadomo jest to czas, który sprzyja wszelkim zmianom. Także tym mieszkaniowym. Niezależnie jak dużą metamorfozę masz na celu czy też urządzasz mieszkanie od podstaw ważny jest plan działania i koncepcja. Tylko gdzie jej szukać? Które źródła są warte uwagi, a które nie?

Media społecznościowe

W tej chwili chyba najbardziej popularne źródło. Z powodzeniem możesz śledzić trendy, obserwować konta projektantów, pracowni architektonicznych czy nawet osób niezwiązanych z branżą. Ważne by szukać tego co Ci się podoba, nawet jeżeli nie będzie to w modzie. Bardzo często wystarczy niewiele by pomieszczenie dużo zyskało. Kieruj się więc zasadą: mniej znaczy więcej.

Programy telewizyjne

To kolejne miejsce gdzie znajdziesz wartościowe treści. W programach najczęściej są realizowane całe pomieszczenia czy mieszkania. Plusem jest to, że możesz dowiedzieć się w jaki sposób wykonać wiele rzeczy, a później je odtworzyć. Z pewnością realizowane są pod kątem różnych stylów, wnętrz, ludzi. Znajdź swoje ulubione i oglądaj w wolnej chwili, nawet jeżeli Twoje mieszkanie jest już urządzone. Jak wiemy nie ma wnętrza idealnego i każdy z nas ma poczucie, że można jeszcze coś zmienić.

Czasopisma

Jedne drugiemu nie równe. Bardzo często spotykam się z opinią, że są nie warte uwagi, ponieważ produkty w nich prezentowane mają wysokie ceny. Drugim argumentem jest fakt, że publikacja jest wykupiona. Częściowo jest to prawda. Postaraj się jednak popatrzeć na sprawę z innej strony. Zamiast zastanawiać się jak jest to rozwiązane biznesowo, inspiruj się. Zwróć uwagę na aranżację, jak dobrana została kolorystyka, materiały, dodatki. Postaraj się odnaleźć rozwiązania, które mają szansę sprawdzić się u Ciebie. Ważne by mieć koncepcję, wiedząc czego szukać będzie i o wiele łatwiej.

Portale wnętrzarskie

Z pewnością znasz wiele z nich. Plusem jest fakt, że nie wydajesz pieniędzy na prenumeratę. Wiele z nich współpracuje ze sklepami internetowymi. Co wpływa na fakt, że łatwiej i szybciej znajdziesz interesujące Cię treści czy przedmioty. Bardzo często organizowane są akcje rabatowe. Tutaj możesz także pozyskać porady ekspertów czy podyskutować z innymi czytelnikami na wybrany temat.

Blogi

W tej chwili chyba najbardziej popularne miejsce inspiracji wnętrzarskich. Przewagą tej pozycji jest fakt, że prowadzone są przez osoby, dla których jest to przede wszystkim pasja. Z pewnością znajdziesz wiele wpisów o tym jak wykonać samodzielnie interesujący Cię element, gdzie dany przedmiot kupisz najtaniej lub gdzie w danej chwili możesz szukać promocji. Kolejny argument to wpisy, które odpowiadają na treści stricte ergonomiczne czy funkcjonalne. Pomagają urządzić wnętrze nie tylko ładnie, ale także praktycznie.

Pinterest

Jak sam pewnie zdążyłeś zauważyć zdjęcia do tego artykułu pochodzą właśnie z Pinteresta. Tuta znajdziesz wiele pomysłów na wnętrze, meble czy dodatki. Plusem portalu jest fakt, że możesz tworzyć własną tablicę, zapisywać grafiki, które Cię interesują czy nawet udostępniać swoje. Osobiście uważam to źródło za najlepsze pod kątem poszukiwań inspiracji. Jedynym minusem jest fakt, że większość publikacji pochodzi od zagranicznych właścicieli – jeżeli dany produkt przypadnie Ci do gustu możesz mieć kłopot z jego odnalezieniem. Pamiętaj, że zawsze możesz zastąpić go czymś podobnym i być może dzięki temu efekt końcowy będzie jeszcze lepszy.

Dany problem można rozwiązać na kilka sposobów. Każdy z nas jest inny i będzie miał na to swój pomysł. Otrzymując porady możesz mieć odczucie, że nie końca się ze wszystkim zgadzasz. Jestem przekonana, że pewne rzeczy wykonasz inaczej. To dobrze! Jest to sygnał, że obudziła się Twoja kreatywność. Przecież chodzi o to by się inspirować, a nie kopiować. Zatem powodzenia!

Jeżeli szukasz większej dawki inspiracji zapraszam Cię na mój facebook i instagram 😉

Podziel się swoją opinią

error: Zawartość chroniona.