fbpx

Jak urządzić wnętrze kiedy nie masz na nie pomysłu?

 

Niejeden z nas chce pochwalić się pięknie urządzoną przestrzenią. Kiedy znajomi wpadają na kolację lubimy słyszeć z ich ust komplementy dotyczące naszego gniazdka. Bardziej niż kiedyś zaczynamy zwracać uwagę na to jak mieszkamy. Coraz modniejsze staje się wynajmowanie projektanta, który zaaranżuje nasze mieszkanie. Są też tacy, którzy wolą to zrobić sami, często jednak nie mają na to koncepcji. Warto więc jej szukać! Gdzie? Jak?

Styl?

Wnętrza, które widzimy w prasie czy mediach zazwyczaj są urządzone konsekwentnie w określonym przez właściciela stylu. Z pewnością jest to dobra droga. Mieszkanie zaaranżowane w ten sposób stanowi całość, świadczy o konsekwencji i zdecydowaniu inwestora. Jeżeli jakaś maniera jest Ci bliska nie zastanawiaj się czy warto tak zorganizować przestrzeń.

Czy brak stylu?

A jeżeli podoba mi się kilka konwencji i nie mogę się zdecydować? Połącz je! Nie musisz być wierny tylko jednej. Baw się i w ciekawy sposób łącz je w całość. Musisz być jednak czujny. Jeżeli decydujesz się na tak zwany eklektyzm, postaraj się by był widoczny w każdym pomieszczeniu. Nie chodzi o to być „zagracić” mieszkanie dziwnymi, niepasującymi do siebie przedmiotami! Ale o to by w ciekawy i przemyślany sposób je ze sobą wiązać.

Myśl o mieszkaniu jako całości.

Jest to niezwykle ważna pomoc. Myśląc o domu jako całości unikniesz sytuacji, w której okaże się, że każdy z pokoi jest z innej bajki (choć i to dla niektórych może być ciekawe). Postaraj się by każde z wnętrz miało podobną bazę, wspólny mianownik. Elementy dodatkowe mogą różnić się w zależności od funkcji przestrzeni czy zainteresowań domowników. Takie podejście do sprawy wiele Ci ułatwi i pomoże powiązać wiele składników.

Oglądaj wnętrza, w których mógłbyś mieszkać

To kolejny sposób na to by znaleźć pomysł na swoje lokum. Przejrzyj czasopisma, oglądaj programy o aranżacji wnętrz. Nie tylko pokazują efekt wizualny, ale też uświadamiają jak można rozwiązać wiele problemów mieszkaniowych. Jak maksymalnie wykorzystać potencjał pomieszczenia i uzyskać najlepszy efekt. Dużą dawką inspiracji są w tej chwili social media. Można tam znaleźć mnóstwo osób, które pokazują jak mieszkają, ale też takie, które zajmują się tym zawodowo. Śledź profile, czytaj komentarze, jeżeli czegoś nie wiesz zadaj pytanie. Większość użytkowników prowadzi dziennik fotograficzny z chęci pomocy czy pokazania jak udało mi się urządzić swoje „4 kąty”.

Ty mieszkasz, ty decydujesz!

Niezależnie jak zaaranżujesz swoje mieszkanie, pamiętaj o tym by kierować się swoimi upodobaniami. Nie idź ślepo w trendy, jeżeli te do Ciebie nie przemawiają. Nie słuchaj osób, które narzucają Ci swoją wizję. Jeśli współpracujesz z projektantem daj sobie wytłumaczyć pewne kwestie, ale też powiedz co Ci się nie podoba w jego propozycji. Zapewne wiele razy będziesz musiał pójść na kompromis, ale pomyśl jak go wykorzystać by wyniknęło z tego coś ciekawego.

Jeżeli szukasz większej dawki inspiracji zapraszam Cię na mój facebook (https://www.facebook.com/Ostatni-Element-1578336145622004/) i instagram (https://www.instagram.com/ostatni_element/)
Zapraszam!😉

Podziel się swoją opinią

error: Zawartość chroniona.