fbpx

Meble – gdzie szukać okazji? Jak tanio kupić?

Szukanie mebli na aukcjach i odnawianie ich staje się coraz bardziej popularne. Dzięki temu, ze kupujemy stary mebel potrafimy być odważni. Nie boimy się pomalować go na żółto czy zielono. Gorzej w wypadku nowej szafki. Nie kupujesz jej przecież po to by od razu ją zmieniać. No dobrze, wszyscy mówią o tych aukcjach, ale gdzie tych aukcji szukać?

Media społecznościowe

Na mediach społecznościowych aż roi się od różnego rodzaju grup. Na najbardziej popularnych – „graty z chaty” czy „sprzedam, oddam, zamienię” – licytacje są bardzo szybkie i dynamiczne. Spowodowane jest to tym, że do takiej grupy zapisują się osoby „polujące” na perełki. Musisz więc od razu reagować. Plusem jest to, że takie aukcje mają krótki czas trwania, a więc nie musisz siedzieć przez tydzień przykuty do komputera czy smartfona. Popularna jest też grupa „oddam za darmo”, gdzie bardzo często znajduję ciekawe rzeczy. Jedyny koszt to przesyłka. Na „market place” (facebook) również można wyhaczyć ciekawe egzemplarze.

Portale

Nie bój się szukać na portalach aukcyjnych, „pospolitym” allegro, olx czy gumtree. Większość z nas myśli, że coś oryginalnego znajdzie w innym, specjalnie do tego stworzonym miejscu. Wbrew pozorom to tutaj znajdziesz najciekawsze okazy. Są popularne i wie o nich niemal każdy kto chce coś sprzedać. Zastanawiasz się skąd te wszystkie lifestylowe Panie domu biorą oryginalne przedmioty? Właśnie z tych miejsc!

Rodzina i znajomi

Dlaczego by nie rozpocząć poszukiwań od rodziny i znajomych. Każdy z nas ma rodziców, dziadków czy wujostwo. Założę się, że u któregoś znajdziesz jakąś szafkę czy krzesło z lat 70! Plusem takiego rozwiązania jest to, że otrzymasz mebel za darmo, a przy okazji pokażesz co można z niego zrobić. Myślę, że sprawisz tym przyjemność wcześniejszym właścicielom.

Śmietnik?!

Tak, dobrze przeczytałeś. Na śmietniku również można wyszperać perełki. Bardzo często na osiedlach można zauważyć meble stojące obok kontenerów. Oczywiście zanim zabierzesz go domu sprawdź w jakim jest stanie, czy warto go reperować i czy nie ma lokatorów. Najbezpieczniej będzie kiedy pracę nad nim rozpoczniesz poza domem – w garażu czy piwnicy.

Pchli Targ

Ostatnio coraz bardziej popularne. Niestety z przykrością muszę stwierdzić, że szukanie mebli w takim miejscu jest dużo trudniejsze niż kiedyś. Nie tylko Ty zauważyłeś, że odnawianie mebli staje się popularne. Wiedzą o tym również sprzedający. Bardzo często kończy się to wygórowaną ceną i zupełnym brakiem rozeznania cenowego sprzedającego. Dodatkowo pchle targi wypełnione były meblami i innymi ciekawymi elementami wyposażenia wnętrz, porcelaną, oświetleniem. Obecnie przeważają ubrania, bezwartościowe przedmioty a nawet zabawki! Nie znaczy to, że nie warto tutaj szukać, bo nic nie znajdziesz. Powinieneś wiedzieć o tym, że trafiają się świetne egzemplarze, ale warunkiem jest znalezienie odpowiedniego miejsca. Jest to znacznie trudniejsze niż dwa czy pięć lat temu. Może znajdziesz coś za pierwszym razem! A może dopiero za dziesiątym. Jedno jest pewne. Kiedy Ci się uda poczujesz dużą radość i satysfakcję.

Sieciówki

Przecież zmienianie mebli nie dotyczy tylko tych starych. Przecież możesz nadać życie komodzie z sieciówki. Bardzo często oferują je z niskiej cenie lub organizują wyprzedaże. Osobiście bardzo często kupuję coś właśnie w takim celu. Jeżeli Twoje krzesło nie wygląda już ciekawie, nie wyrzucaj go, a pomyśl nad tym co możesz z nim zrobić.

Niezależnie od tego z jakiego źródła pozyskasz dany egzemplarz. Pamiętaj o tym, że możesz zyskać oryginalny element do wnętrza. Jeżeli dodasz coś od siebie będziesz miał coś własnego, unikatowego, jedynego w swoim rodzaju 😉

Jeżeli szukasz większej dawki inspiracji zapraszam Cię na mój facebook i instagram 😉

Podziel się swoją opinią

error: Zawartość chroniona.