fbpx

Oryginalne oświetlenie. Zrób to sam!

 

 

 

Już wiele razy pisałam o tym jak dodatki czy oświetlenie mogą odmienić wnętrze. Możesz powiedzieć: „może to prawda, ale wydałem na podstawowe materiały tyle pieniędzy, że nie stać mnie na oryginalne przedmioty” albo „w sklepach nie ma nic, w czym bym się zakochała!” Każdy blogger ma jakieś pomysły, niejeden podpowiada ciekawe rozwiązania i udziela rad. Ale ja dzisiaj nie zatrzymam się tylko na opisywaniu. Pokażę Ci oświetlenie, które wykonałam sama i to naprawdę za nieduże pieniądze. Jakie są plusy? Unikatowe lampy – nikt nie będzie miał takiej samej J oraz świetna zabawa. Zatem do rzeczy.

Lampa wolnostojąca za 70 zł.

Wykonanie jest bardzo proste. Mam nadzieję, że poniższa grafika ułatwi Ci pracę. Plusem jest jej mobilność, a dzięki sposobie mocowania do podstawy możesz nią wjechać pod kanapę i uniknąć wywracania.

Lampka nocna Cube

Do wykonania użyłam kawałka belki, który pocięłam. Otrzymałam sześcian o krawędzi 12 cm. Drewno zabezpieczyłam bezbarwnym lakierem. Za pomocą otwornicy wycięłam otwór na środku jednej ze ścianek. Pamiętaj by dopasować go do średnicy i wysokości oprawki. Powinna w całości schować się w bryle. Następnie dłuższym wiertłem wydrąż tunel w tym samym miejscu – tym razem na wylot. Mamy już miejsce na oprawkę i kabel. Aby lampka stała stabilnie, warto wydrążyć dla niego rowek od spodu. Teraz wystarczy umieścić oprawkę o otworze, podłączyć do niej przewód i wkręcić żarówkę! Gotowe.

Oświetlenie z odpadów?!

Wykonanie lampy jest prawie identyczne jak w poprzednim przypadku. W pieńku drewna, który pozostał w wycinki wywierciłam tunel na wylot. Oczywiście średnica jest odpowiednia dla miedzianej rurki, którą kupiłam w sklepie budowlanym za śmieszną kwotę kilku złotych. Następnie pocięłam na kawałki: 2x1m i 2x25cm. Pozostało tylko umieścić ją w otworze, do środka włożyć kabel i podłączyć do oprawki.

Lampa sufitowa ze słonek?!

Długo szukałam lampy do przedpokoju. Chciałam by była lekka i zamknęła się w kwocie 5 zł. I udało się! Wykonanie jest dziecinnie proste. Potrzebujecie jedynie sznurka i słonek. Dowolną bryłę tworzysz poprzez przeciąganie sznurka. To wszystko. Na koniec możesz pomalować ją sprayem na dowolny kolor. Jeżeli chcesz abym napisała jak dokładnie wykonać taki klosz w 3 różnych kształtach to daj znać w komentarzu.

 

Mam nadzieję, że artykuł okazał się przydatny i obudził w Tobie majsterkowicza. Koniecznie pochwal się efektami! Jeżeli szukasz większej dawki inspiracji zapraszam Cię na mój facebook i instagram (ikonki z linkiem na samym dole strony). Zaprzaszam!😉

1 komentarz

Dołącz do dyskusji i opowiedzieć nam swoją opinię.

Parapetówka – prezenty DIY czy tanie dodatki do Twojego wnętrza? | Ostatni Elementodpowiedz
28 stycznia 2019 o 08:12

[…] Prosta i ciekawa. Drewniana podstawa z możliwością regulacji, a do tego mobilna – co może okazać się pomocne przy wieczornej lekturze. Pasuje niemal do każdego wnętrza, a co najważniejsze jest bardzo prosta w wykonaniu. Na materiały wydasz nie więcej jak 70 zł. Jeżeli jesteś ciekaw jak ją wykonać mam dla Ciebie instrukcję krok po kroku. Znajdziesz ją w artykule o oświetleniu  ORYGINALNE OŚWIETLENIE – ZRÓB TO SAM! […]

Dodaj komentarz

error: Zawartość chroniona.