fbpx

Panele 3D – sposób na ciekawe wykończenie wnętrza.

Coraz częściej wpisywana fraza w Google. Każdy z nas chce mieć oryginalne wnętrze i zdarza się, że tradycyjnie pomalowana ściana to za mało. Panele 3D sprawiają, że przestrzeń wygląda bardziej efektownie. Możesz z nich tworzyć dowolne konfiguracje lub całe powierzchnie. Jakie wybrać? Czym się kierować? Na które warto wydać pieniądze?

Materiał

Panele najczęściej wykonane są z gipsu, płyt MDF, betonu czy poliuretanu. W zależności od materiału z jakiego zostały wykonane, posiadają inne właściwości. Najlżejsze będą te poliuretanowe. Są dość trwałe, jednak mogą pojawić się uszkodzenia kiedy uderzymy w czymś twardym lub ostrym. Najlepszym wyborem będą betonowe lub drewniane. Nawet jeśli pojawią się defekty, dodadzą tylko szlachetności.

Gdzie można je zastosować?

Można je zastosować praktycznie w każdym pomieszczeniu. Można je zamontować w sypialni, pokoju dziecięcym, salonie czy holu. Jeśli chodzi o łazienkę czy kuchnię, należy je zaplanować w miejscu, którym nie będą miały bezpośredniego kontaktu z wodą. Warto je dodatkowo zaimpregnować odporną na wilgoć farbą lateksową.

Montaż

Przed montażem należy odpowiednio przygotować ścianę. Oczyścić a następnie zagruntować (w zależności od materiału). Sam montaż również jest zależny od tworzywa. Wskazówki dotyczące tych działań powinny zostać zawarte w instrukcji produktu. Z pewnością w tej kwestii warto skorzystać z pomocy montażystów. Pamiętaj by przed zamocowaniem paneli wcześniej je wymierzyć i zaplanować układ.

Malowanie

Panele z powodzeniem może3sz pomalować. Dobór farby nie powinien być problemem. Przed zakupem poinformuj sprzedawcę jaki materiał zamierzasz malować. Pamiętaj, by wcześniej je odtłuścić lub zagruntować. Może okazać się, że dwie warstwy to za mało, ale niekoniecznie tak musi być. Kup mniejszą puszkę – zawsze możesz dokupić drugą.

Pielęgnacja

Możesz powiedzieć: „Może i wyglądają super, ale nie chcę myśleć ile czas wymaga ich czyszczenie!”. Będą się brudzić jak wszystko inne – niestety w tej kwestii nic nie poradzisz. Plusem jest to, że wystarczy je odkurzyć – zajmie Ci to dosłownie chwilę!

PANEL TRIANGLE

Są moim autorskim produktem. Wykonywane ręcznie z różnych rodzajów drewna – sam decydujesz z jakiego. Ich zaletą jest możliwość tworzenia dowolnych konfiguracji, zaczynając od oryginalnego obrazu, kończąc na efektywnej ścianie 3D. Świetnie wpisują się w każde wnętrze. Mozaika słojów ociepli przestrzeń i nada jej niepowtarzalny charakter. Jeśli chcesz zobaczyć więcej zdjęć lub zapytać o produkt kliknij PANEL TRIANGLE

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat paneli zostaw komentarz – odpowiem😉 
Szukasz większej dawki inspiracji zapraszam Cię na mój facebook (https://www.facebook.com/Ostatni-Element-1578336145622004/) i instagram (https://www.instagram.com/ostatni_element/)
Zapraszam!😉

Podziel się swoją opinią

error: Zawartość chroniona.